به دنیای فن‌آوری مالی خوش آمدید

فین‌تک و آیندهء بانکداری

فین‌تک و آیندهء بانکداری

فرایندهای تامین منابع مالی، پرداخت و انتقال وجه، بیمه و سرمایه گذاری با توسعهء پدیدهء فین-تک دچار دگرگونی هایی اساسی شده اند. اکنون پرسش این است: آیا بانک ها و موسسات مالی می توانند از دههء ظهور فین-تک، جان سالم به در ببرند؟
کرادفاندینگ: تامین مالی به سبک فین-تکی

کرادفاندینگ: تامین مالی به سبک فین-تکی

اقتصاد اجتماعی یا کرادفاندینگ، فرایند تامین مالی یک پروژه یا بنگاه تجاری به وسیلهء مشارکت های تعداد زیادی از افراد است. این فرایند را می توان شکلی از منبع یابی اجتماعی و تامین مالی جایگزین دانست. این پدیده از محورهای اصلی فین-تک و اخلالگری در روند تامین مالی سنتی به حساب می آید. در سال ۲۰۱۵، تخمین زده می شد که بیش از ۳۴ میلیارد دلار از این راه جمع آوری شده است. از انواع اقتصاد مشارکتی می توان به اشکال تشویقی، مبتنی بر نیکوکاری و مبتنی بر سهم اشاره نمود. اقتصاد اجتماعی بر اساس اصل جمع آوری "قطره قطره" بنا شده و با جمع آوری مبالغ خُرد از میان تعداد بسیاری از مردم، هزینه های پروژه های تجاری، خیرخواهانه و علمی را تامین می کند.
متفاوت فکر کنیم

متفاوت فکر کنیم

قریب به ۲۰ سال از کمپین معروف شرکت اپل “Think Different” (متفاوت فکر کنید)‌ میگذرد. ۲۸ سپتامبر ۱۹۹۷، کمپینی که باعث شد تا Apple، شرکتی که تنها ۹۰ روز تا ورشکستگی فاصله داشت دوباره به گود رقابت بازگردد و کاراکتر متفاوتی که امروز از اپل میشناسیم را در ذهن ما شکل دهد.
افراد موفق در تعطیلات آخر هفته چه کار‌هایی انجام می‌دهند؟

افراد موفق در تعطیلات آخر هفته چه کار‌هایی انجام می‌دهند؟

تعطیلات آخر هفته و نحوه‌ی استفاده‌ی مناسب از اوقات فراغت در روز‌های پایانی آن، از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و تاثیر مسقیمی بر میزان و نحوه‌ی عملکرد فرد در طول هفته‌ی کار دارد. بسیاری از افراد موفق نیز با توجه به این موضوع، برای این ایام برنامه‌ریزی می‌کنند تا از آن بهر‌ه‌ی کافی ببرند. ما نیز با توجه به اهمیت این موضوع، در این مقاله به معرفی تعدادی از فعالیت‌هایی که افراد موفق در تعطیلات آخر هفته انجام می‌دهند، پرداخته‌ایم. در ادامه با ما همراه شوید.
کتاب‌هایی که بیل گیتس خواندن آن را توصیه می‌کند

کتاب‌هایی که بیل گیتس خواندن آن را توصیه می‌کند

بیل گیتس در اکتبر سال ۱۹۵۵ میلادی چشم به جهان گشود شاید کمتر کسی در آن زمان تصور می‌کرد این کودک روزی صنعت IT را این چنین متحول سازد. بیل در بیست سالگی با کمک پل آلن شرکتی با نام Micro-soft را ثبت کرد و اینگونه بود که یکی از بزرگ‌ترین غول‌های عرصه فناوری متولد شد....

بایگانی شمسی